Fuar Alanına Ulaşım

Bakü Havaalanına Nasıl Gidilir?

Bakü Azerbaycan’ın başkenti ve aynı zamanda şehir merkezinde “Haydar Aliyev Uluslararası Hava limanı” isminde bir hava alanına sahiptir. Bakü Hava limanından Şehir Merkezi’ne Ulaşım yolları; 

Şehir Merkezi Havaalanı Arası Kaç Km

26 km (Trafik yoğunluğuna göre süre uzayabiliyor) 

Şehir Merkezinden Hava alanına

Özel taksiler, otobüsler ve metro ile gidiş gelişler bulunmaktadır.

Taksi

Taksiler tıpkı Londra taksilerine benzemektedir.*Yaklaşık 15 USD (25 AZN) karşılığında şehir merkezine gidilebilir.

Otobüs

Hava alanından şehir merkezine 116 nolu otobüsler kalkmaktadır. Ücret direkt şoföre ödenmektedir. Kesin olmamakla birlikte ücret *yaklaşık 30 QEPİK.

Shuttle

Eğer Baku Kartınız varsa Hava alanında bindiğiniz H1 Express Bus isimli shuttle araçlar ile 1.3 Manat karşılığında 28 May meydanına kadar yani şehir merkezine kadar gidebilirsiniz. Kartınız yoksa 1.5 Manat ödemek zorundasınız.

Şehir merkezinden Marriott Boulverad Hotele ulaşım

Fuarımızın düzenleneceği hotel olan MARRİOTT HOTEL BOULVERAD şehir merkezinde bulunmaktadır.Hotelinizden şehir merkezi olarak kabul edilen TARGOVYA STREET a 4-5 dakika süresinde ulaşabilirsiniz. Taksi ücretleri ise şehir merkezine 5-6 AZN (3-4 usd) civarındadır. Ayrıca devlet kontörlünde olan daha ucuz fiyata transfer sağlayan ve taksimetreleri bulunan Londra Taksileri 2-3 usd ye götürmektedir. TARGOVYA STREET Bakünün en ünlü trafiğe kapalı yürüyüş caddesidir.Şehir merkezinden başlar sahile kadar devam eder.Türk ve yabancı restorantlar, cafeler ve giyim mağazaları bulunan cadde görülmeye değerdir. Bakü'ye seyahat eden misafirlerimiz, Boulevard Hotel Baku Autograph Collection'da konaklayarak Baku Boulevard (2, 9 km) ve Sculpture Girl on Bench (4, 0 km) gibi yakınlardaki ünlü yerleri kolayca gezebilir. Hotelinize yürüme mesafesindeki ünlü gezilecek yerlerden olan Supreme Court of the Republic of Azerbaijan'a ve Museum of Modern Art'e uğramak için iyi bir seneçektir.

KHAGANI RUSTAMOV STREET 4C, KHATAI DISTRICT,